اینستاگرام

@drtorabparhiz

شماره تماس

021 - 88775457

نشانی

خيابان گاندی جنوبی نبش كوچه يكم پلاك 24

[ratemypost]
۵ دقیقه
تاثیر مواد نیروزا بر عملکرد جنسی مردان

تاثیر مواد نیروزا بر عملکرد جنسی مردان

آنچه می خوانید...

تاثیر مواد نیروزا بر عملکرد جنسی مردان

تعداد مواد نیروزا بسیار زیاد است و شایع ترین موادی که مورد استفاده قرار می گیرد آندروژن ها یا استروئید های آنابولیزان است . آندروژن ها یک لفظی است که به هورمون های مردانه گفته می شود و استروئید های آنابولیزان هم موادی هستند که در علم پزشکی در صنعت توانسته اند این هورمون های مردانه را تولید کنند و بسازند . استروئید های آنابولیزان برای اولین بار در دهه 1930 تولید وارد علم پزشکی شد و بشر توانست آن را تولید کند .

تاثیر مواد نیروزا بر عملکرد جنسی مردان
تاثیر مواد نیروزا بر عملکرد جنسی مردان

چه افرادی از این دارو ها استفاده می کنند ؟

استروئید های آنابولیزان یا داروهای آندروژنی سه گروه از افراد استفاده می کنند . شایع ترین اینها افرادی هستند که در باشگاه ها ورزش می کنند و برای بدنسازی و افزایش توده عضلانی بدن از این دارو ها به مقدار زیادی تزریق می کنند .

گروه دوم ورزشکارانی هستند که قصد بدنسازی و افزایش توده بدنی ندارند و قصد افزایش نیرو دارند مانند یک دونده که می خواهد سریع تر و تند تر بدود از این دارو استفاده می کند.

گروه سوم افرادی هستند که برای بدست آوردن انرژی و بیشتر برای چاق شدن از این داروها استفاده می کنند . بایستی بدانید اگر استروئید های آنابولیزان اگر به صورت غیر طبیعی و در جایی خود بدرستی استفاده نشود بسیار اثرات سمی و مضری دارد .

هر سه گروه مقداری از مواد هورمونی که بدن به نیاز ندارد را به خود تزریق می کنند و استفاده می نمایند و همین امر سبب تاثیر منفی این نوع دارو ها می شود و اثرات غیر قابل باور و جبران را در پی دارد .

در دستگاه جنسی و سلامت جنسی مردان ممکن است چه مشکلی پیش بیایید ؟

اثرات هورمون استروئید های آنابولیزان یکی اثر مرد زایی (بروز هورمون های مردانه ) دارد . هر کسی از این هورمون ها استفاده کند اثرات مرد زایی در آن ظاهر می شود حتی اگر خانمی باشند که از این هورمون استفاده می کنند .

عوارض مرد زایی عبارتست از :

  • رویش مو در صورت و سینه و ریزش موی سر

در زنان نادر است که ریزش مو مردانه داشته باشند و ریزش مو مردانه به صورت خطی از جلوی سر اتفاق می افتد حتی با افزایش سین در بانوان این نوع ریزش مو اتفاق نمی افتد . علت پس رفت خط رویش مردانه در آقایان مصرف این نوع هورمون ها است .

  • کلفت شدن صدا

در آقایان و بانوان هیچ فرقی ندارد و صورت مصرف این نوع هورمون ها در افراد این نشانه ها بروز می کند . و به این ها اثرات مرد زایی گفته می شود .

این نوع هورمون ها یکسری اثرات متابولیک در بدن هم دارند که باعث تحریک تولید گلبول های قرمز می شود . تحریک تولید گلبول های قرمز سبب افزایش غلظت خون می شود و از عوارض مصرف استروئید های آنابولیزان این است که غلظت خون ورزشکاران بالا می رود .

دکتر مریم تراب پرهیز متخصص ارولوژی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 88775457 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه نمایید.

حتی اگر ورزشکاران در صورت مصرف این نوع هورمون ها فصد خون را انجام دهند یعنی خون خود را بیرون می کشند و به دلیل اینکه نمی توان استفاده کرد بیرون ریخته می شود و باز هم با انجام این روش هورمون های مردانه اثر منفی خود را دارند و بر روی مغز استخوان اثر گذاشته و باعث تولید گلبول های خون می شود .

خاصیت دیگری که این هورمون ها دارند افزایش سنجش پروتئین تا موقعی که این ها استفاده می شود و این افزایش سنجش پروتئین هست که سبب توده عضلانی در ورزشکارن می شود و این افزایش توده یک باد شدگی مجازی و در صورت مصرف نکردن این هورمون ها عضله این ورزشکاران تحلیل می رود . همچنین باعث از بین رفتن و تحلیل بیضه ها می شود و آتروفی و تحلیل بیضه ها مرحله ای از آسیب است که غیر قابل جبران است . یکی از خصوصیات و ایجاد عوارض دیگر استفاده از این هورمون ها سرطان پروستات نهفته در مردان را آشکار می کند .

تاثیر مواد نیروزا بر عملکرد جنسی

از عوارض خطرناک این هورمون های آنابولیزان افزایش چربی خون در بدن فرد است . این مواد نیروزا اثر مستقیم بر غده هیپوفیز است و غده هیپوفیز هورمون های جنسی را ترشح می کند و وقتی ترشح هورمون های جنسی مهار شد دیگر هورمونی وجود ندارد که بیضه ها را تحریک کند و آرام آرام بیضه ها آب می شوند و دچار آتروفی می شوند در این صورت تولید نطفه اسپرم دچار اختلال می شود و تعداد اسپرم این ها به صفر تغییر می کند و علت آن براثر مهار شدید غده هیپوفیز دیگر آن لوله های اسپرم ساز در داخل بیضه تحلیل می روند و سلول های بنیادی آن ها هم از بین می رود و در این مرحله آن افراد قدرت باروری و جنسی خود را از دست داده است و در نهایت آن چیزی که برای آن باقی مانده توده عضلانی است که این هم بتدریج با افزایش سن از دست خواهد داد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص اورولوژی خانم مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

درمان ناباروری در مردان

ناباروری

رابطه بیماری واریکوسل با ناباروری

بیماری های بیضه

دکتر مریم تراب پرهیز

جراح و متخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادرار
پس از گذراندن پزشکی عمومی و با توجه به نبودن پزشک ارولوژی خانم در مناطق مختلف کشور ، در رشته ارولوژی تخصص گرفتم. همزمان استخدام شرکت نفت شده و در مناطق مختلف و محروم جنوب خدمت کردم. جهت رفاه حال بیماران خانم ، دوره های تکمیلی در رشته بی اختیاری خانم ها و روشهای نوین درمان بی اختیاری را در فرانسه تحت نظر دکتر پاسکال و در ایتالیا تحت نظر دکتر آلتونا گذراندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − یک =