جراحی زیبایی زنان

روش های جراحی زیبایی زنان

اهمیت زنان به زیبایی امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و جراحی های زیبایی زیادی در این زمینه در نظر گرفته شده است که می تواند مشکلات مربوط به زنان را برطرف کند .یائسگی مشکلات متعددی را با خود به همراه خواهد آورد که واژن را نیز درگیر خواهد کرد.در این مقاله سعی داریم برخی از خدماتی که برای خانم ها ارائه می شود از جمله جراحی زیبایی واژن را عنوان می کنیم.

جوانسازی واژینال با لیزر

با بالا رفتن سن در زنان دستگاه تناسلی زنان دچار تغییراتی می شود که ممکن است رابطه جنسی آنها را تحت تاثیر قراربدهد.تولید استروژن در دستگاه تناسلی کم می شود و دیواره واژن با مرور زمان کلاژن خود را از دست می دهد و یا اینکه تولید آن به شدت در این ناحیه کم می شود و کم شدن ضخامت واژن و همچنین خاصیت کشسانی به وجود می آید در نهایت تمام این رویداد ها منجر به شلی و افتادگی واژن می شود و همچنین بهداشت فردی و رابطه جنسی مقداری مختل می شود.

از روش هایی  که برای جوانسازی واژینال استفاده می شود لیزر CO2است که به صورت غیر تهاجمی بوده و مشکل آتروفی واژن را برطرف می سازد.این روش ایمن بوده و نسبت به مصرف دارو عوارض چندانی را نخواهد داشت.با لیزر فرکشنال در واژن مشکلاتی مانند سوزش و خارش واژن ،کم شدن رطوبت واژن ،درد در رابطه جنسی ،شل شدن واژن به نسبت زیادی برطرف می شود.

لیزر با تحریک سازی فیبروبلاست ها باعث تولید کلاژن در واژن شده و بعد از گذشت یک ماه بافت واژن بازسازی می شود و دیواره واژن ساختاری قوی تر به دست خواهد آورد. همچنین برای برطرف کردن تیرگی واژن که ممکن است در هر سنی ایجاد شود لیزر می تواند کارساز باشد.

جراحی زیبایی زنان

جراحی زیبایی زنان

تنگ کردن واژن

به دلیل انجام زایمان های متعدد مکن است با مرور زمان واژن گشاد و شل شود برای تنگ کردن واژن روش های متفاوتی وجود دارد که می تواند به زنان و رابطه جنسی آنها کمک کرد.

روش های تنگ کردن واژن

  • تنگ کردن واژن با نخ: نخ های همگرای دو جهتی وجود دارد که با استفاده جراح از آنها می توان به صورت ایمن و بدون خونریزی واژن را تنگ کرد.در این جراحی عضلات پرینه لیفت داده می شوند. جراحی تنگ کردن واژن با نخ به دو صورت انجام می گیرد.در یکی از روش ها به صورت کانیکال تنگ کردن دستگاه تناسلی و پرینه انجام می شود و در نوع جراحی دیگر که واکنش فیبرتیک دارد تاثیر گذاری بیشتری وجود دارد و می تواند بعد از عمل باعث کلاژن سازی نیز شود و واژن به شکل اولیه خود باز می گردد.با استفاده از نخ های واژن می توان جوانسازی و تنگ کردن واژن و همچنین عمل های ترمیمی برای از بین بردن شلی واژن ،لیفت بافت واژن و از بین بردن چروک خوردگی واژن را انجام داد.
  • تنگ کردن واژن با لیزر:برای اینکه بخواهید با روش نوین لیزر درمانی واژن خود را تنگ کنید حداقل نیاز به سه جلسه درمانی می باشد که باید با فاصله یک ماه از یکدیگر انجام شود.لیزر باعث می شود که بافت مخاطی تناسلی به حالت قبل از به وجود آمدن مشکلات برگردد.پیش از اینکه لیزر انجام دهید باید در ابتدا نزد متخصص معاینه های لازم بر روی شما انجام بگیرد برای مثال از لحاظ عفونت شما باید مطمئن باشید و همچنین انجام تست پاپ اسمیر پیش از لیزر ضروری است.لیزر باعث می شود که پوشش سطحی و بافت هم بند تحریک شود و بافت واژن افزایش ضخامت داشته باشد و باعث می شود که محیط اسیدی واژن بازگردد و عملکرد مخاط به مانند قبل شود.انجام لیزر بدون درد است وتنها احساس یک ناخوشایندی مبهم و بدون درد دارد که بعد از مدتی از بین خواهد رفت .
  • تنگ کردن واژن با جراحی

جراحی لابیاپلاستی

در طول جراحی لابیاپلاستی لب های داخلی و خارجی واژن ک به دلایل مختلف دفورمه شده اند اصلاح می شوند تا واژن حالتی زیبا داشته باشد.واژن با افزایش سن دچار شل شدن ،کوچک شدن ،چروکیده و غیرقرینگی می شود.معمولا برای افراد سن بالا ،کسانی که به صورت ارثی در قسمت لابیا مشکلات نامتقارنی و بدشکلی دارند و کسانی که با زایمان طبیعی به افتادگی لب های واژن مبتلا شده اند جراحی لابیاپلاستی بسیار موثر واقع می شود.بعد از انجام لابیا پلاستی باید استراحت مطلق در روزهای اول رعایت شود و مقاربت جنسی تا یک ماه صورت نگیرد.

جراحی زیبایی زنان

مراقبت ها بعد از جراحی زیبایی واژن

  • بعد از جراحی مسلما درد به سراغ شما خواهد آمد که شما می توانید از مسکن ها استفاده کنید تا بتوانید این دردها را کنترل کنید.
  • به هیچ عنوان فعالیت های سنگین را انجام ندهید  و حتی بعد از گذشت سه روز فعالیت های عادی و روزمره خود را از سر بگیرید.
  • تا یک تا دو ماه مقاربت جنسی شما باید قطع شود .
  • در هنگام استحمام از گرفتن دوش آب گرم خودداری کنید.

تزریق چربی  و ژل در واژن

در رابطه با بدشکلی هایی که در واژن وجود دارد درمانی با ژل و چربی برای آنها در نظر گرفته می شود.تزریق چربی و تزریق ژل در واژن نیز می تواند مشکلات نامتقارن بودن واژن را برطرف کند.ژل ها که مواد پر کننده هستند به صورت موقت و نیمه موقتی و یا دائمی که از جنس سیلیکون می باشند در بازار وجود دارند که بهتر است شما با مشورت متخصص زنان خود در این رابطه از یکی از آنها برای جوانسازی واژن خود استفاده کنید .

و اما در تزریق چربی ،چربی ها از بدن خود فرد گرفته می شوند و به داخل سرنگ های مخصوص و باریکی ریخته می شوند و به داخل واژن تزریق می شوند در این رابطه بهتر است که شما حتما به متخصص زنان مراجعه کنید تا در انجام این روش برای شما مشکلی به وجود نیاید.

در رابطه با ماندگاری ژل ها و چربی های تزریق شده باید گفت که در افراد مختلف گوناگون بوده اما این روش ها دائمی نمی باشند و پرکننده ها بعد از مدتی جذب بافت می شوند و تاثیر خود را از دست خواهند داد.

راه های ارتباطی دکتر مریم تراب پرهیز

جراحی زیبایی واژن

جراح و متخصص کلیه و مجاری ادرار

بی اختیاری و نازایی، پرستات

کانال تلگرام دکتر مریم تراب پرهیز: dr_torabparhiz

اینستاگرام دکتر مریم تراب پرهیز: drtorabparhiz

شماره های تماس: 02188775457

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر مریم تراب پرهیز

 

پاسخ