اینستاگرام

@drtorabparhiz

شماره تماس

021 - 88775457

نشانی

خيابان گاندی جنوبی نبش كوچه يكم پلاك 24

[ratemypost]
۳ دقیقه
درمان بی اختیاری ادرار در مردان

درمان بی اختیاری ادرار در مردان

آنچه می خوانید...

درمان بی اختیاری ادرار در مردان

برخی از مردان با مشکل بی اختیاری ادرار مواجه هستند، بی اختیاری ادرار به معنی عدم توانایی کنترل مثانه در نگهداری ادرار می باشد این مشکل می تواند برای مردان تا حدودی ناراحت کننده یا کاملا ناتوان کننده باشد بنابرین درمان این بیماری دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد . برای رهایی از بی اختیاری ادرار مهمترین اقدام مراجعه به یک پزشک مجرب می باشد، مشکل بی اختیاری ادرار کاملا قابل درمان می باشد .

درمان بی اختیاری ادرار در مردان
درمان بی اختیاری ادرار در مردان

دلایل بی اختیاری ادرار در مردان

علت بروز بی اختیاری ادرار می تواند دلایل متخلفی داشته باشد ، که در زیر به آن ها اشاره شده است :

سابقه سرطان پروستات : روش های درمانی که در درمان سرطان پروستات مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است باعث بروز بی اختیاری ادرار موقتی یا دائمی شود .

مشکلاتی در رشد دستگاه ادراری ( نقائص مادر زادی )

بی اختیاری ادرار می تواند علائمی از یک بیماری باشد مانند بزرگی خوش خیمی پروستات، مشکلات عصبی و مثانه عصبی .

افزایش سن

سرفه های مزمن

اضافه وزن

استرس

انواع بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار  در مردان انواع مختلفی دارد که عبارتند از بی اختیاری اضطرابی، بی اختیاری استرسی، بی اختیاری عملکردی، بی اختیاری سر ریزی و بی اختیاری زود گذر .

تشخیص بی اختیاری ادرار در مردان

با مراجعه به یک متخصص ارولوژی به راحتی می توان این بیماری را تشخیص داد . برای تشخیص این بیماری پزشک یک معاینه فیزیکی انجام می دهد و سابقه پزشکی بیمار را بررسی می کند آزمایشات تشخیص عبارتند از آزمایش ادرار ، کشت ادرار، آزمایش خون و تست اورودینامیک که برای بیمار تجویز می شود .

درمان

بستگی به نوع بی اختیاری ادرار در مردان درمان مورد نظر انتخاب می شود .

دکتر مریم تراب پرهیز جراح و متخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادراری، با متدهای نوین، خدمات درمانی و زیبایی خود را با تجربه و تبحر بالا به انجام می رساند و با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند.

تمرینات عضلات کف لگن

یکی از روش هایی که می تواند در درمان بی اختیاری ادرار موثر باشد تمرینات عضله کف لگن و ورزش کگل می باشد با استفاده از این تمرینات می توان با تقویت عضلات کف لگن  و سفت و شل کردن عضلات این ناحیه از بی اختیاری ادرار پیشگیری کرد .

پزشک دارو و روش هایی را با توجه به نوع بی اختیاری ادرار برای بیمار در نظر می گیرد در صورتی که این روش ها موثر واقع نشد به عنوان آخرین گزینه برای درمان بی اختیاری ادرار در مردان جراحی در نظر گرفته می شود . درمان بی اختیاری ادرار در مردان با جراحی شامل استفاده از اسلینیگ مجرای ادراری یا استفاده از اسفنکتر ادراری مصنوعی می باشد این وسیله قابل کاشت است که مجرای ادرار را تا زمانی که مرد آماده‌ی دفع ادرار باشد، بسته نگه می‌دارد

برخی دیگر ازخدماتی که خانم دکتر تراب پرهیز جراح ومتخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری انجام می دهند :

راه های ارتباطی با دکتر مریم تراب پرهیز

کانال تلگرام دکتر مریم تراب پرهیز: dr_torabparhiz

اینستاگرام دکتر مریم تراب پرهیز: drtorabparhiz

دکتر مریم تراب پرهیز

جراح و متخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادرار
پس از گذراندن پزشکی عمومی و با توجه به نبودن پزشک ارولوژی خانم در مناطق مختلف کشور ، در رشته ارولوژی تخصص گرفتم. همزمان استخدام شرکت نفت شده و در مناطق مختلف و محروم جنوب خدمت کردم. جهت رفاه حال بیماران خانم ، دوره های تکمیلی در رشته بی اختیاری خانم ها و روشهای نوین درمان بی اختیاری را در فرانسه تحت نظر دکتر پاسکال و در ایتالیا تحت نظر دکتر آلتونا گذراندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =