درمان زود انزالی

درمان زود انزالی

درمان زود انزالی به منظور رفع و برطرف کردن انزال زود رس انجام می گیرد. انزال زود رس زمانی رخ می دهد که مرد کنترل زمان انزال خود را از دست می دهد و قبل از اینکه او و یا شریک جنسی اش آمادگی داشته باشند ارضا می شود، که این موجب اضطراب و ناراحتی هر دو طرف می شود از این رو درمان زود انزالی در یک رابطه جنسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

درمان زود انزالی

روش های درمان زود انزالی

درمان های موضعی: استفاده از اسپري­هاي بي حس ­كننده ، کرم های بی حس کننده مانند ژل ليدوكابين ۲% و كرم پريلو كابين ۲.۵% یکی از روش های درمان زود انزالی می باشد.( استفاده از اسپری های بی حس کننده بعد از مصرف بدلیل ایحاد حالت تکرر زیاد توصیه نمی شود.)

درمان های دارویی: داروهای که برای درمان زود انزالی در حال حاضر در سطح جهان به کار می رود از دسته داروهای SSRIS هستند که شامل  پاروکستین، سیتالوپرام، فلوکستین و سرترالین می‌باشند.نتیجه درمان این داروها در طول درمان80 درصد به مدت 12 هفته می باشد.

کلوپرامین : این دارو در درمان زود انزالی موثر است ولی بدلیل عوارضی مانند خشکی دهان، اختلال دید و سایر عوارض کولینرژیک مصرف این دارو محدود گردیده است. این دارو موجب افزایش سروتونین درمغز شده و باعث به تاخیر انداختن انزال می‌ گردد.

فلوکستین : این دارو نقش بالقوه‌ای در درمان زود انزالی دارد و به خوبی در اکثر بیماران قابل تحمل بوده است. از عوارض این دارو می توان به اضطراب، بی خوابی به مقدار کم و گاهی عدم انزال اشاره کرد.

سرترالین : مقدار مصرف این دارو به میزان 25 تا 50 میلی گرم در روز می باشد. سرترالین به طور اختصاصی روی مغز اثر می گذارد و باعث افزایش مقدار سروتونین و در نتیجه درمان زود انزالی است.

استفاده از این داروها بدون نظر و تجویز پزشک به دلایل ماهیت های اعتیاد آور و در برخی موارد تکرر جنسی و همچنین آمار بالای خودكشی در اثر استفاده از داروهای ضد افسردگی، توصيه نمي­شود.

درمان های رفتاری: این نوع درمان انزال زودرس از بدون عارضه ترین، موثر ترین و سالم ترین نوع درمان ها می باشد و به جای استفاده از دارو یا مواد مصنوعی برای درمان زود انزالی، با استفاده از روش­های آموزشی، رفتاری و کنترل رفتار و احساسات به درمان زود انزالی می پردازند. این روش درمان به چند قسمت تقسیم می شوند:

تکنیک ماستر و جانسون: این روش نیاز به اراده و تمرین زیاد دارد که شامل یادگیری، تشخیص و کنترل رفتار هایی است که باعث می شود فرد به اوج نقطه لذت برسد و انزال زودرس صورت گيرد. در این روش افراد هر بار كه به نزديكی نقطه اوج لذت مي­رسند عمل تحریک را متوقف می کنند و بعد از چند لحظه كه احساسات فروكش كرد، دوباره اقدام می­نمايند.

تكنيك فشار: در این روش با فشار دادن انتها يا سر آلت تناسلي قبل از انزال، از انزال جلوگيري مي شود. با فشار آوردن به اين نقاط فشار خون در اين نقاط کاهش پیدا می کند و درنتيجه اركيسون كم می شود و انزال دير انجام می پذيرد.

تعداد مقاربت: زياد كردن تعداد رابطه جنسی در طول هفته مي­تواند به درمان زود انزالی کمک كند به صورتی كه اگر هفته­ای دو بار رابطه جنسی داشته باشید، آن را تبديل به هفته­اي ۴ الي ۶ بار کنید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر تراب پرهیز

برای تمامی خوانندگان و همراهان عزیز آرزوی سلامتی را آرزومندیم .

خانم دکتر تراب پرهیز جراحی زیبایی واژن ، درمان بی اختیاری ادرار و… را نیز انجام می دهند .

راه های ارتباطی دکتر مریم تراب پرهیز

کانال تلگرام دکتر مریم تراب پرهیز: dr_torabparhiz

اینستاگرام دکتر مریم تراب پرهیز: drtorabparhiz

شماره های تماس: 02188775457

 

پاسخ

دو × 3 =

Call Now Button