اینستاگرام

@drtorabparhiz

شماره تماس

021 - 88775457

نشانی

خيابان گاندی جنوبی نبش كوچه يكم پلاك 24

[ratemypost]
۴ دقیقه

سوالات متداول سنگ های مجاری ادرار

آنچه می خوانید...

سوالات متداول سنگ های مجاری ادرار :

سنگ های ادراری یکی از مشکلاتی است که امروز اغلب اشخاص با آن روبرو می شوند ، در این مقاله سوالات متداول سنگ های مجاری ادرار را پاسخ می دهیم .

دکتر تراب پرهیز جراح زیبایی زنان و متخصص کلیه و مجاری ادرار در این بخش به برخی از سوالات متداول سنگ های مجاری ادرار پاسخ می دهند ، در این بخش اغلب بیماران خانم دکتر تراب پرهیز سوالات تکراری را که در خصوص سنگ های مجاری ادرار پرسیده اند را گرد آوری کرده ایم و به آنها پاسخ داده شده است ، ممکن است این سوالات ، سوالات شما عزیزان نیز باشد .

  • سوالات متداول سنگ های مجاری ادرار :

سلام خانم دکتر می خواستم بدونم سنگ های ادراری در آقایان شایع تر است یا خانم ها ؟

  • پاسخ خانم دکتر تراب پرهیز دکتر تراب پرهیز متخصص کلیه و مجاری ادرار:

سلام ،دوست گرامی طبق آخرین تحقیقاتی که انجام شده است شیوع سنگ های ادراری در مردان نسبت به زنان سه برابر بیشتر است ، معمولا پس از گذشته دهه دوم زندگی علائم سنگ های ادراری ظاهر می گردد .

سلام خانم دکتر ممنون از اطلاعات مفیدتون ، من سه ماه سنگ مجاری ادرار دارم ، شما به افرادی که به سنگ ادراری مبتلا هستند مصرف چه مایعاتی را توصیه می کنید ؟

یکی از سوالات متداول بیماران سنگ های مجاری ادراری مصرف چه مایعاتی در زمان مبتلا شدن به سنگ ادراری است ، توصیه می شود از بهترین مایع یعنی آب استفاده شود ، آب میوه های طبیعی نیز برای درمان سنگ های مجاری ادرار مفید هستند به شرطی که آب میوه طبیعی باشد نه اینکه از آب میوه های مصنوعی  استفاده نمایید ، توصیه می شود از مصرف نوشابه های گازدار خودداری نمایید ، سنگ سازی با مصرف چای پررنگ زیاد می شود بنابراین اگر آب را زیاد نمی توانید مصرف نمایید از چای کم رنگ استفاده نمایید .

خانم دکتر تراب پرهیز لطفا بیان کنید که سنگ حالب یا کلیه را چگونه می توان تشخیص داد ؟

  • پاسخ خانم دکتر تراب پرهیز دکتر تراب پرهیز متخصص کلیه و مجاری ادرار

سنگ های ادراری را با علائم بالینی و شرح حال بیمار می تواند بیانگر سنگ ادراری باشد ، دکتر تراب پرهیز جراح زیبای زنان ساده ترین راه تشخیص سنگ های ادراری را سونوگرافی می دانند ، اما در برخی از مواقع استفاده از عکس رنگی سی تی اسکن و یا رادیولوژی یا تهیه عکس ساده نیز به تشخیص سنگ حالب یا کلیه کمک می کند .

سوالات متداول سنگ های مجاری ادرارسلام خانم دکتر تراب پرهیز ، برخی بیان میکنند بیمارانی که سنگ ساز دارند در منزل تصفیه آب نصب کنند بعد آب را مصرف کنند این امر ضروری است ؟

  • پاسخ خانم دکتر تراب پرهیز دکتر تراب پرهیز متخصص کلیه و مجاری ادرار

خیر – میزان آب مصرفی بسیار مهم تر از نوع آب مصرفی است ، اگر دستگاه تصفیه آب صرفا برای درمان سنگ سازی است زیاد تاثیر گذار نیست .

خانم دکتر سنگ های کلیه از چه جنسی هستند ؟

  • پاسخ خانم دکتر تراب پرهیز دکتر تراب پرهیز متخصص کلیه و مجاری ادرار

شایع ترین جنس سنگ های کلیه معمولا از جنس اگزالات کلسیمی است ، اما سنگ های کلیه از جنس های منیزیوم ، اسید اوریکی ، فسفات کلسیمی و… نیز می باشند .

 

یکی دیگر از سوالات متداولی که بیان می شود میزان مصرف آب کسانی که سنگ ادراری در طول شبانه روزی است ؟

  • پاسخ خانم دکتر تراب پرهیز دکتر تراب پرهیز متخصص کلیه و مجاری ادرار :

اشخاصی که سنگ ادراری دارند باید 2 الی 3 لیتر ادرار داشته باشند بنابراین باید آب به مقدار زیادی مصرف نمایند ، ادرار هر شخصی باید رقیق و شفاف باشد نه غلیظ بنابراین مصرف آب زیاد برای همه اشخاص مفید است ، سنگ سازی در کریستالهای سنگ هر شخصی که در ادرار هست به درجه فوق اشباع برسد ، رخ می دهد بنابراین با مصرف آب زیاد از وقوع این امر جلوگیری می شود .اشخاص در حالت عادی باید روزانه هشت لیوان آب بنوشند در صورتی که اگر به سنگ مبتلا هستند این میزان را باید افزایش دهند .

برخی دیگر از خدماتی که خانم دکتر تراب پرهیز جراح و متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری انجام می دهند :

جراحی زیبایی واژن

تنگ کردن واژن

درمان بی اختیاری ادرار

لابیاپلاستی و….

 

راه های ارتباطی دکتر مریم تراب پرهیز

جراحی زیبایی واژن

جراح و متخصص کلیه و مجاری ادرار

بی اختیاری ادرار  و نازایی، پرستات

کانال تلگرام دکتر مریم تراب پرهیز: dr_torabparhiz

اینستاگرام دکتر مریم تراب پرهیز: drtorabparhiz

شماره های تماس: 02188775457

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر مریم تراب پرهیز

 

 

 

 

 

دکتر مریم تراب پرهیز

جراح و متخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادرار
پس از گذراندن پزشکی عمومی و با توجه به نبودن پزشک ارولوژی خانم در مناطق مختلف کشور ، در رشته ارولوژی تخصص گرفتم. همزمان استخدام شرکت نفت شده و در مناطق مختلف و محروم جنوب خدمت کردم. جهت رفاه حال بیماران خانم ، دوره های تکمیلی در رشته بی اختیاری خانم ها و روشهای نوین درمان بی اختیاری را در فرانسه تحت نظر دکتر پاسکال و در ایتالیا تحت نظر دکتر آلتونا گذراندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 3 =