اینستاگرام

@drtorabparhiz

شماره تماس

021 - 88775457

نشانی

خيابان گاندی جنوبی نبش كوچه يكم پلاك 24

[ratemypost]
۷ دقیقه
هزینه جراحی واریکوسل

هزینه جراحی واریکوسل

آنچه می خوانید...

هزینه جراحی واریکوسل

یکی از بیماری هایی که منجر به ناباروری در آقایان می شود، وجود وارید یا سیاهرگ هایی در روی سطح بیضه ها می باشد. این بیماری که واریکوسل نام دارد،  علت این عارضه عدم توانایی تولید هورمون تستسترون می باشد که  باعث ایجاد ناهنجاری و اختلال در مایع منی نیز می شود، یعنی لوله های اسپرم توسط این وارید ها بسته یا پیچ می خورد و از رسیدن مایع منی به تخمک فعال جلوگیری به عمل می آورد. در نتیجه این عارضه  منجر به عدم بارداری و تشکیل جنین می شود. بیمار برای رفع این مشکل باید زیر نظر یک جراح و متخصص بیماری های کلیه با تجربه مداوا شود . شایان ذکر است که این عمل حساس می باشد. یکی از دغدغه های فکری بیماران این عارضه قیمت و هزینه آن می باشد که خواهان اطلاع و آگاهی از آن می باشند. باید گفت که هزینه این عمل تحت پوشش بیمه های ذی ربط را پوشش می دهد.

هزینه جراحی واریکوسل
هزینه جراحی واریکوسل

عمل واریکوسل چیست؟

هر گاه بعد از یک سال اقدام به بچه دار شدن ، در این امر موفق نشده اید باید گفت یکی از طرفین و یا هر دو دچار مشکل ناباروری هستند حال در بین مشکلاتی که گریبانگیر مردان در ناباروری می شود حدود 40 درصد آن به واریکوسل برمی گردد. جراحی واریکوسل لازم است با دقت بسیاری صورت گیرد و با مشاوره گرفتن از بهترین جراح واریکوسل از روش های مناسب آن آگاهی یابید.

انواع جراحی واریکوسل

اگر بخواهید جراحی واریکوسل را انجام دهید باید از تمام جزییات آن اطلاع داشته باشید . در ادامه به توضیح بخشی از آن می پردازیم.

واریکوسلکتومی باز

در این روش سیاهرگ هایی که واریکوسل را ایجاد نمودند جدا شده و بسته می شوند و این عمل با برشی در قسمت کشاله ران صورت می گیرد و جراح با این روش به طور کامل این مشکل را درمان می کند .

واریکوسلکتومی لاپاراسکوپیک

در این روش با استفاده از دوربین های اسکوپ که وارد شکم می شود سیاهرگ های مشکل دار مشخص شده و ارتباط آن با دیگر اجزا قطع می شود . برای ورود این دوربین لاپاراسکوپی چند برش روی شکم ایجاد می شود .

واریکوسلکتومی میکروسرجیکال

در این روش مانند روش جراحی باز برشی در کشاله ران ایجاد می شود و اما برای جستجوی سیاهرگ های واریکوسلی مسدود کردن آن ها از یک میکروسکوپ بهره می گیرند که این روند باعث می شود مدت زمان جراحی طولانی تر شود .

روند عمل واریکوسل

یکی از روش های درمانی بیماری واریکوسل، واریکوسلکتومی ساب اینگوینال میکروسکوپی می باشد که جراح و متخصص بیماری های کلیه با تجربه توانایی درمان این بیماری بدون بازگشت را دارد. این عمل که تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد، هیچ گونه درد و ناراحتی برای فرد به همراه ندارد و دوره نقاهت کوتاه مدتی نیزدارد.

چنانچه جراح و متخصص بیماری های کلیه از روش جراحی میکروسرجری به کار گیرد. این بیماری بی بازگشت می باشد و لایه های عضلانی دیواره شکم احتیاج به باز شدن ندارد، و درد کمتری به همراه دارد و باروری در آن ها افزایش پیدا می کند.

به جهت افزایش بارداری و افزایش تعداد اسپرم ها ، باید سریع به درمان واریکوسل اقدام شود.

عوارض بیماری واریکوسل

اگر بگوییم که با جراحی و درمان واریکوسل هیچ گونه عوارض جانبی به همراه ندارد دروغ محض می باشد، اما اگر به اورولوژیست حاذق مراجعه شود و درمان نزد ایشان صورت گیرد، عوارضی هم چون: کبودی و حساسیت جزئی در پی دارد که جای هیچ گونه نگرانی نیست و به مرور با مصرف برخی از داروهای تجویز شده کاملا برطرف می شود. چنانچه در درمان واریکوسل اهمال صورت گیرد، منجر به دردهای شدید شکمی و بیماری آتروفی می شود.

درمان بیماری واریکوسل

شاید در برخی موارد درمان واریکوسل ضرورتی نداشته باشد اما اگر برای اقدام به فرزند داشتن دچار مشکل شوید باید به دنبال درمان واریکوسل باشید با درمان واریکوسل سیاهرگ های واریکوسلی بسته می شوند و جریان خون در ناحیه بدون آسیب حرکت می کنند . شاید بپرسید واریکوسل بر طبق آمار بیشتر در دوره نوجوانی رخ خواهد داد اما باید گفت در آن زمان نتیجه قطعی برای درمان واریکوسل وجود ندارد.

چه کسانی در معرض واریکوسل هستند؟

این بیماری عموما در بین مردان 15 تا 25 سال و دوره بلوغ شیوع بیشتری دارد که حدود 15 تا 20 درصد را به خود اختصاص می دهد. واریکوسل در سمت چپ بیضه ها است و به ندرت در هر دو قسمت دیده می شود . البته واریکوسل همیشه روی تولید اسپرم ها اثر نمی گذارد و نیاز به بررسسی دقیق دارد .

علائم واریکوسل

واریکوسل باید جدی گرفته شود حال چگونه بدانیم به این بیماری مبتلا هستیم؟ واریکوسل علائمی دارد که می توانید از وجود آن آگاهی یابید مانند:

التهاب در قسمت اسکورتوم

رگ های ضخیم واریسی شکل در اسکورتوم که به صورت کیسه دیده می شوند .

دردهای ناگهانی و مکرر در این ناحیه

مشاهده توده در قسمت بیضه

متخصص اورولوژیست با معاینه فیزیکی و بررسی بیضه ها به تشخیص واریکوسل می رسد گاهی با مشاهده ظاهری بیمار متوجه این مشکل نمی شود. گاهی جراح انجام سونوگرافی اسکورتوم را لازم می بیند تا بتواند تصویر دقیقی از رگ ها را داشته باشد .

بعد از تشخیص درست واریکوسل ، این مشکل به سه قسمت درجه بندی می شود که با توجه به اندازه توده ای که در بیضه قرار دارد از گرید 1 تا 3 طبقه بندی می شود .

 

دکتر مریم تراب پرهیز متخصص ارولوژی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 88775457 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه نمایید.

عمل واریکوسل خطر دارد؟

هر عملی بعد از انجام، بیمار را با خطراتی مواجه می کند که بیمار باید قبل از اقدام به جراحی با تمام جزییات آن آشنایی داشته باشد. در انجام درمان واریکوسل نیز مواردی برای بهداشت و مراقبت های بعد از آن لازم است که ذکر می گردد.

هیدروسل

به تجمع مایع در درون بیضه و یا اطراف آن گفته می شود که که به خاطر اختلال جریان لنف ایجاد می شود که در حین جراحی به وجود می آید. هیدروسل به ندرت باعث ایجاد درد و یا فشار در ناحیه شکم می شود و گاهی ممکن است به عمل دوباره نیاز داشته باشد .

این شکل اگر جراحی به صورت باز باشد افزایش می یابد اما درصد آن از 9 درصد خارج نمی شود . این میزان در روش های دیگر جراحی کمتر خواهد بود .

عوارض عمل واریکوسل

یکی از عوارضی که گریبانگیر افراد خواهد شد ، مشکل بیهوشی بعد از آن است . درمانی که با لاپاراسکوپیک انجام شود نیاز به بیهوشی کامل دارد که به طور طبیعی بعد از بهوش آمدن سرگیجه و حالت تهوع خواهد داشت .

تاثیر واریکوسل در باروری

واریکوسل در باروری تاثیر می گذارد و مردانی که دچار ناباروری اولیه هستند تا 45 درصد قابل مشاهده است . این درصد در مردانی که از ناباروری ثانویه رنج می برند تا 80 درصد نیز وجود دارد . لازم به توضیح است ناباروری اولیه در مواردی است که فرد بعد از یک سال اقدام به بارداری بدون دریافت نتیجه باشد و در مورد ناباروری ثانویه ، فرد به دلایل مختلف در بارداری مشکل دارد .

واریکوسل با انسداد جریان عادی خون باعث می شود حرارت بیضه ها بیشتر شود و محیط مناسبی برای ایجاد اسپرم های موثر ایجاد نشود . در بیضه وریدهایی وجود دارد که خون را در بیضه سرد نگه می دارند و این عمل باعث تولید اسپرم های مناسب می شود.

دکتر مریم تراب پرهیز

جراح و متخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادرار
پس از گذراندن پزشکی عمومی و با توجه به نبودن پزشک ارولوژی خانم در مناطق مختلف کشور ، در رشته ارولوژی تخصص گرفتم. همزمان استخدام شرکت نفت شده و در مناطق مختلف و محروم جنوب خدمت کردم. جهت رفاه حال بیماران خانم ، دوره های تکمیلی در رشته بی اختیاری خانم ها و روشهای نوین درمان بی اختیاری را در فرانسه تحت نظر دکتر پاسکال و در ایتالیا تحت نظر دکتر آلتونا گذراندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یک =