اینستاگرام

@drtorabparhiz

شماره تماس

021 - 88775457

نشانی

خيابان گاندی جنوبی نبش كوچه يكم پلاك 24

[ratemypost]
۳ دقیقه
زگیل تناسلی

چگونه زگیل تناسلی را تشخیص دهیم؟

آنچه می خوانید...

چگونه زگیل تناسلی را تشخیص دهیم؟

زگیل تناسلی چیست و راه های تشخیص آن چگونه است ؟ برای پیشگیری زگیل تناسلی یا HPV چکار می توان انجام داد ؟ در ادامه به توضیح بیشتر این بیماری \رداخته می شود .

ضایعات پوستی در ناحیه تناسلی دلایل زیادی دارند و از بیماری های ساده تا بیماری های پیچیده را شامل می شود . یکی از مهم ترین آن ها بیماری زگیل تناسلی است . این بیماری از ضایعات کوچک و بدون علامت تا ضایعات بزرگ و جدی را شامل می شود  تشخیص بیماری بر اساس اندازه ضایعه نیست . مهم ترین نکته در تشخیص بیماری  تشخیص متخصص و آزمایشات تخصصی است .

لازم به ذکر است که هر علامت و ضایعه ای روی پوست نناحیه تناسلی باید جدی گرفته شود . چرا که تشخیص زودرس درمان مناسب را در پی خواهد داشت که مسلما نتیجه بهبودی بهتر خواهد بود .

زگیل تناسلی

تشخیص زگیل تناسلی

تشخیص این بیماری توسط متخصص زنان و زایمان انجام می گیرد . متخصص با انجام آزمایش هایی از جمله PCR تایپ بیماری را تشخیص می دهد  این ویروس بیش از صد نوع دارد و برخی از ان کم خطر و برخی \ر خطر هستند . تایپ ۱۶ و ۱۸ آن از نوع \ر خطر می باشد که می تواند در ایجاد سرطان رحم تاثیر گذار باشد . نوع های ۶ و ۱۱ نیز بسیار خطرناک بوده و باعث ضایعه می شود اما عامل و زمینه کانسر رحم نخواهد بود یا لااقل تا به امروز گزارشی در یان جهت نشده است .

آزمایشات را می توان از روی زگیل های ایجاد شده و یا ترشحات واژن انجام داد . البته در موراد بسیاری فرد دارای علایم نیست و حتی زگیلی روی سطح مشاهده نمی شود ولی حامل ویروس هستند و می توانند از طریق مجرای ادراری و روابط جنسی این بیماری را انتقال دهند .

درمان زگیل تناسلی

در گام اول برای درمان این بیماری ضایعه برداشته می شود در این مرحله سیستم ایمنی بدن بسیار اهمیت دارد که می توان با مصرف داروهایی با هماهنگی پزشک میزان ایمنی بدن افزایش یابد .

همچنین رعایت نکات مراقبتی مانند استفاده نکردن از سیگار و دخانیات که این موارد می توانند سیستم ایمنی را ضعیف نمایند و دوره درمانیرا به تعویق اندازند .

درمان زگیل تناسلی با استفاده از لیزر فریز کردن و جراحی انجام می شود . هر کدام از این روش ها بر طبق وضعیت بیمار تعیین می شود . درمان HPV با لیزر نتیجه قابل قبولی اراپه داده است و توانسته بیمار را به بهبودی لازم برساند .

دکتر مریم تراب پرهیز جراح و متخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادراری، با متدهای نوین، خدمات درمانی و زیبایی خود را با تجربه و تبحر بالا به انجام می رساند و با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند.

کلام اخر

مراجعه به متخصص برای درمان بیماری ها اهمیت بسیاری دارد . داشتن تبحر و بروز بودن پزشک می تواند نتیجه درمان را متفاوت نشان دهد چرا که انجام روش های منسوخ شده و قدیمی بیمار را با مشکل روبرو می کند و یا با استفاده از روش های نوین بیمار زودتر به بهبودی خواهد رسید . به این خاطر توصیه می شود دقت لازم را در انتخاب متخصص داشته باشید و یک متخصص زیبایی زنان خوب برای درمان برگزینید .

دکتر مریم تراب پرهیز

جراح و متخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادرار
پس از گذراندن پزشکی عمومی و با توجه به نبودن پزشک ارولوژی خانم در مناطق مختلف کشور ، در رشته ارولوژی تخصص گرفتم. همزمان استخدام شرکت نفت شده و در مناطق مختلف و محروم جنوب خدمت کردم. جهت رفاه حال بیماران خانم ، دوره های تکمیلی در رشته بی اختیاری خانم ها و روشهای نوین درمان بی اختیاری را در فرانسه تحت نظر دکتر پاسکال و در ایتالیا تحت نظر دکتر آلتونا گذراندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =