اینستاگرام

@drtorabparhiz

شماره تماس

021 - 88775457

نشانی

خيابان گاندی جنوبی نبش كوچه يكم پلاك 24

بزرگی خوش خیم پروستات

بزرگی خوش خیم پروستات

وقتی که پروستات ملتهب و بزرگ می شود به مرور زمان جریان ادرار مسدود می شود زیرا لوله ای که ادرار را از مثانه خارج می کند از مرکز پروستات عبور می کند. بسیاری از مردان با بزرگی خوش خیم پروستات مواجه هستند که این بیماری می تواند علائمی داشته باشد.

بزرگی خوش خیم پروستات
بزرگی خوش خیم پروستات

علائم

علائم بزرگی خوش خیم غده پرستات در هر فردی متفاوت است . با گذشت زمان و به تدریج این علائم و نشانه هایی که در زیر به آن ها اشاره شده است بیشتر می شود.

  • تکرر ادرار
  • قطع و وصل شدن جریان ادرار
  • شب ادراری
  • ناتوانی در تخلیه ادرار

علل بزرگی خوش خیم پروستات

علت بروز بزرگی خوش خیم پروتز در حل حاضر تشخیص داده نشده است اما برخی از پزشکان متعقدند که تغییرات هورمون های جنسی در مردان مسن باعث بروز این بیماری می شود.

عوامل خطر ساز

سابقه خانوادگی: در مواردی که خویشاوندان نزدیک با مشکلات پروستات مواجه باشند احتمال بروز این مشکلات در شما بیشتر است. بعنوان مثال در صورتی که پدر یا بردارتان دارای مشکلاتی در پروستات باشند احتمال بروز این مشکلات در شما بسیار زیاد می باشد .

سالخوردگی:در مردانی که پایین تر از 40 سال سن دارند احتمال بروز علائم و نشانه های ادرار بدلیل بزرگی خوش خیم پروستات بسیار کم است اما در سنین 60 سالگی و بالاتر از این سن علائم و نشانه های ادراری بدلیل بزرگی خوش خیم پروستات مشاهده می شود.

افزایش وزن : عوارض بزرگی خوش خیم پروستات با چاقی و افزایش وزن رابطه مستقیم دارد احتمال بروز عوارض بزرگی خوش خیم پروستات در افرادی که اضافه وزن زیاد دارند بیشتر است .

عوارض بزرگی خوش خیم پروستات

ناتوانی در ادرار کردن ( احتباس ادراری): بزرگی خوش خیم پروستات در برخی از مردان می تواند موجب شود که فرد توانایی ادرار کردن خود را از دست بدهد که در این حالت ممکن است برای تخلیه ادرار نیاز به سوند گذاری باشد . در موارد شدید تر می توان از جراحی برای رفع این مشکل استفاده کرد.

عفونت دستگاه ادراری: زمانی که فرد توانایی ادرار کردن خود را بدلیل بزرگی خوش خیم پروستات از دست بدهد احتمال عفونت دستگاه ادراری بسیار افزایش می یابد . زمانی که بطور مکرر بدلیل بزرگی خوش خیم پروستات دچار عفونت دستگاه ادراری شوید شاید نیاز به برداشتن بخشی از پروستات بوسیله جراحی باشد.

سنگ مثانه : احتمال ایجاد سنگ مثانه بدلیل ناتوانی در تخلیه ادرار بسیار زیاد است که می تواند موجب عفونت ادراری شود.

آسیب مثانه : از دست رفتن استحکام عضلات دیواره مثانه بعلت تخلیه نشدن مثانه از ادرار یکی دیگر از عوارض بزرگی خوش خیم پروستات است.

برخی دیگر ازخدماتی که خانم دکتر تراب پرهیز جراح ومتخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری انجام می دهند :

جراحی زیبایی واژن

تنگ کردن واژن

درمان واریکوسل

درمان بی اختیاری ادرار

لابیاپلاستی و….

بی اختیاری ادرار  و نازایی، پرستات

راه های ارتباطی با دکتر مریم تراب پرهیز

کانال تلگرام دکتر مریم تراب پرهیز: dr_torabparhiz

اینستاگرام دکتر مریم تراب پرهیز: drtorabparhiz

شماره های تماس: 02188775457

دکتر مریم تراب پرهیز

جراح و متخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادرار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...