اینستاگرام

@drtorabparhiz

شماره تماس

021 - 88775457

نشانی

خيابان گاندی جنوبی نبش كوچه يكم پلاك 24

۳ دقیقه
تنگی سیستم جمع کننده

تنگی سیستم جمع کننده

آنچه می خوانید...

تنگی سیستم جمع کننده

برخی از افراد با مشکل تنگی سیستم جمع کننده مواجه هستند در این افراد، در مسیر جمع آوری ادرار تنگی وجود دارد که موجب می شود قبل از محل تنگی ادرار تجمع کند و به مرور زمان بدلیل این تنگی ادرار بیشتر در این ناحیه تجمع می کند و باعث تورم کلیه می شود که در برخی از موارد با درد همراه است . تجمع ادرار و تورم کلیه باعث کاهش تدریجی نسج کلیه می شود و می تواند عوارض دیگر را هم به همراه آورد .

تنگی سیستم جمع کننده
تنگی سیستم جمع کننده

ممکن است بعلت تورم بیش از حد، نسج کلیه به مرور زمان تحلیل رود و دیگر نتوان نسج از دست رفته کلیه را ترمیم کرد . در نتیجه درمان زود به هنگام این بیماری دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد . حتی ممکن است بدلیل تورم کلیه و از دست رفتن نسج کلیه، کلیه تبدیل به کیسه ای از آب شود و خللی در عملکرد کلیه بوجود آید یا بطور کل عملکرد خود را از دست بدهد .

علت ایجاد تنگی سیستم جمع کننده

علت های مختلفی برای تنگی سیستم جمع کننده وجود دارد، برخی از افراد بصورت مادرزادی با این مشکل مواجه هستند. در صورتی که این تنگی شدید باشد، بیمار احساس درد خواهد داشت و بدلیل درد بدنبال درمان خواهد رفت اما در برخی موارد انسداد مزمن است و بیمار دردی را احساس نمی کند که این امر موجب می شود به مرور زمان همانطور که گفته شد نسج کلیه آسیب ببیند .

در برخی از موارد بدلیل وارد کردن فشار از خارج به حالب این تنگی رخ می دهد. ممکن است بدلیل یک عمل جراحی این انسداد رخ دهد که در زنان عمل های جراحی که بروی رحم صورت می گیرد می تواند باعث بروز این انسداد شود.

درمان

در صورت تشخیص درمان باید هرچه سریعتر صورت گیرد، در برخی از موارد این انسداد موقتی می باشد که علت ان می تواند سنگ حالب باشد که بعد از دفع این سنگ انسداد برطرف می شود . در مواردی که در حالب سنگ های ادراری طولانی مدت باقی بمانند و باعث انسداد شود، نسج کلیه به مرور زمان از بین می رود .

درمان تنگی های مسیر ادراری دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد زیرا در صورت درمان نکردن ممکن است عوارض جبران ناپذیری بروز نماید .

برخی دیگر ازخدماتی که خانم دکتر تراب پرهیز جراح ومتخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری انجام می دهند :

جراحی زیبایی واژن

تنگ کردن واژن

درمان واریکوسل

درمان بی اختیاری ادرار

لابیاپلاستی و….

بی اختیاری ادرار  و نازایی، پرستات

راه های ارتباطی با دکتر مریم تراب پرهیز

کانال تلگرام دکتر مریم تراب پرهیز: dr_torabparhiz

اینستاگرام دکتر مریم تراب پرهیز: drtorabparhiz

دکتر مریم تراب پرهیز

جراح و متخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادرار
پس از گذراندن پزشکی عمومی و با توجه به نبودن پزشک ارولوژی خانم در مناطق مختلف کشور ، در رشته ارولوژی تخصص گرفتم. همزمان استخدام شرکت نفت شده و در مناطق مختلف و محروم جنوب خدمت کردم. جهت رفاه حال بیماران خانم ، دوره های تکمیلی در رشته بی اختیاری خانم ها و روشهای نوین درمان بی اختیاری را در فرانسه تحت نظر دکتر پاسکال و در ایتالیا تحت نظر دکتر آلتونا گذراندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *