اینستاگرام

@drtorabparhiz

شماره تماس

021 - 88775457

نشانی

خيابان گاندی جنوبی نبش كوچه يكم پلاك 24

۳ دقیقه
سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

آنچه می خوانید...

سفید کردن واژن

سیاه شدن ناحیه  واژن یا بین دو ران به دلایل مختلفی، از جمله چاقی یا افزایش وزن، رشد برخی از قارچ ها و باکتری ها در آن قسمت ایجاد می شود. این عارضه ممکن است در پی آسیب برخی از بیماری های پوستی، ضایعات پوستی پس از التهاب نیز ظاهر شود.

سفید کردن واژن

درمان تیره شدن واژن بستگی به علت آن دارد، اگر مشکل چاقی باشد، فرد باید وزن را کم کند. متخصص همچنین به پوشیدن لباس پنبه ای، نرم و استعمال پودر به منظور خشک نگه داشتن آن قسمت توصیه می کند. زیرا باعث کاهش رشد و نمو باکتری می شود.

علل تیره شدن واژن

آب و هوا: عرق کردن باعث ایجاد باکتری در قسمت های حساس می شود.

عامل وراثت یا ژنتیک: سیاه و تیره شدن واژن گاهی به علت وراثت و ژنتیک نیز می تواند اتفاق بیفتد، که این عارضه بیشتر در خانم های دارای پوست تیره دیده می شود.

بیماری های دیگر: برخی ترشحات از واژن یا عفونت ها نیز در تیره شدن واژن موثر می باشند.

علل اجتماعی: این عارضه به عدم آموزش صحیح در نظام آموزشی باز می گردد. مانند: عدم خشک کردن دستگاه تناسلی، یا ابتلا به برخی بیماری های تناسلی، که فرد با عدم مراجعه به پزشک به منظور رفع و به تاخیر انداختن آن، باعث تیره شدن واژن می شود.

از دیگر علل ها می توان به بارداری، یائسگی، راه رفتن زیاد، استفاده ژیلت و تیغ، پوشیدن لباس تنگ و جذب، تولید ملاتونین زیاد در واژن اشاره کرد.

امروزه یکی از پرکاربردترین روش ها به منظور رفع تیرگی ناحیه واژن، استفاده از لیزر می باشد. روشی بی خطر و سریع در رفع تیرگی می باشد. باید گفت در صورت عدم تجربه متخصص باعث سوختگی ناحیه مورد نظر می شود. پس فرد باید در انتخاب متخصص با تجربه تمام عوامل را بررسی کند، تا نتایج آن مطلوب و موفقیت آمیز باشد. استفاده از لیزر نیاز به جراحی ندارد و فقط باعث تحریک کلاژن زیر پوست به منظور ایجاد رنگدانه های طبیعی پوست می شود. این پروسه 15 دقیقه طول می کشد که در مطب مجهز متخصص صورت می گیرد. از این روش همه افراد می توانند استفاده کنند به شرط آن که از بیماری پوستی یا حساسیت برخوردار نباشد.

برخی دیگر ازخدماتی که خانم دکتر تراب پرهیز جراح ومتخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری انجام می دهند :

جراحی زیبایی واژن

تنگ کردن واژن

درمان واریکوسل

درمان بی اختیاری ادرار

لابیاپلاستی و….

بی اختیاری ادرار  و نازایی، پروستات

راه های ارتباطی با دکتر مریم تراب پرهیز

کانال تلگرام دکتر مریم تراب پرهیز: dr_torabparhiz

اینستاگرام دکتر مریم تراب پرهیز: drtorabparhiz

دکتر مریم تراب پرهیز

جراح و متخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادرار
پس از گذراندن پزشکی عمومی و با توجه به نبودن پزشک ارولوژی خانم در مناطق مختلف کشور ، در رشته ارولوژی تخصص گرفتم. همزمان استخدام شرکت نفت شده و در مناطق مختلف و محروم جنوب خدمت کردم. جهت رفاه حال بیماران خانم ، دوره های تکمیلی در رشته بی اختیاری خانم ها و روشهای نوین درمان بی اختیاری را در فرانسه تحت نظر دکتر پاسکال و در ایتالیا تحت نظر دکتر آلتونا گذراندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *